Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę otrzymać szkolenia, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.Choć

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

admin 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę otrzymać szkolenia, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć instytucje społeczne i charytatywne organizują niezwykle interesujące projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych wolontariuszy, to brak im eksperckiego warsztatu z zakresu zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe raczej nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Doradcy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na całkowicie darmowe warsztaty z kilku dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą przesłać wniosek o szkolenie pisząc na adres nonprofit@wp.pl. 

Zgłaszać się mogą zorganizowane instytucje, jak i pojedynczy działacze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednakże korzystający ze szkolenia powinni znaleźć miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. ich własna siedziba czy miejska biblioteka. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

kierowanie projektami w organizacji non profit

zarządzanie grupą aktywistów – rola i zadania lidera

komunikacja w organizacji

myślenie strategiczne

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

asertywna komunikacja

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

planowanie zadań 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie obiecują ufundowania kursu każdej zainteresowanej organizacji. Ograniczenie stanowi ilość dostępnych w danym okresie miejsc a także jakość aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – wyjaśnia Dorota Owczarska, pomysłodawca akcji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy akcje będą coraz bardziej profesjonalne, nawet w poczatkujących organizacjach. W takich miejscach pomoc doradcza i nauka są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Chcemy choć spróbować odrobinę to zmienić.  Tagi: